Immo off – vypnutí imobilizéru

Na přání zákazníka je možné „vypnout“ funkci imobilizéru v řídící motorové jednotce vozidla. V takovém případě vozidlo již nevyžaduje načtení imobilizéru po otočení klíčku ve spínací skříňce a řídící jednotka motoru umožní nastartování i imobilizéru. Tento způsob není výhodným postupem pro řešení ztráty všech klíčů, nicméně je možný.

Bohužel toto řešení není možné u všech ECU, proto jestli o tuto službu máte zájem, velmi mi pomůžete pokud vyfotíte štítek řídící jednotky, a pošlete mě jej ideálně na WhatsApp

kia

Po vyjmutí  řídící jednotky motoru odpájím EEPROM paměť, pomocí adaptéru vyčtu data a ty následně upravím do podoby, aby jednotka umožnila start i bez imobilizéru. Toto řešení je vhodné pro vozidla která již dosluhují nebo se předpokládá opakovaná ztráta klíčů či není jasné, zda selhává čtecí kroužek nebo jiná součást rozpoznání imobilizéru a není možné problém řešit jinak. Rovněž je dobré si rozmyslet, zda si přejete upravit i přístrojovou deska aby nehlásila blikáním kontrolky nenačtení imobilizéru.

ECU SIM2K 140